środa, 23 lutego 2011

Baby shower - jak to się robi?


Baby shower to impreza dla przyszłych mam, która organizowana jest jako tzn. impreza przedurodzinowa. Jak sama nazwa wskazuje chodzi o zalewanie (z angielskiego shower = prysznic) przyszłej mamy miłością oraz prezentami dla jeszcze nienarodzonego dziecka.

Tradycja babyshower siega aż XVIII wieku, kiedy to kobiety spotykały się, aby obdarować przyszłą mamę ręcznie wykonanymi drobiazgami. Dziś spotykamy się i także wręczamy upominki z myślą o dziecku. Wśród upominków znajdują się m. in. : pieluszki, kocyki, ubranka, smoczki i inne.

Sama impreza jest zawsze podparta wyśmienitym towarzystwem, dobrym jedzeniem, konkursami, zadaniami, a także dekoracją tematyczną - wszystko dopracowane w najdrobnijeszych szczegółach. Główną atrakcją podczas takiego spotkania jest oglądanie zdjęć USG maluszka.

Agencja Let's Celebrate miała przyjemność organizować baby shower i pomimo, iż nie jest to jeszcze zbyt popularny zwyczaj w Polsce to mówi się o nim coraz częściej, a młode mamy wraz z przyjaciółkami bardzo chętnie uczestniczą w tego typu spotkaniach.

Wśród w/w atrakcji nie może absolutnie zabraknąć najbliższych osób rodzeństwa, przyjaciółek, mam, a nawet ciotek, które zawsze chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Nasze konsultantki zawsze pełnią rolę wodzireja podczas tego typu spotkań. Zajmujemy się nie tylko organizacją, czyli wyborem miejsca, które musi odznaczać się przyjemną, relaksującą atmosferą zarówno dla przyszłej mamy, jak również dla wszystkich uczestniczek baby shower. Do naszych zadań należy także ustalenie menu (kto, co, ile), wybór dekoracji, ustalenie konkursów i zadań dla przyszłej mamy, wybór muzyki oraz zadabanie o dobrą zabawę każdej z pań.


2 komentarze:

  1. Byłam widziałam jest super! Fachowa pomoc i miła bezpieczna atmosfera! Bardzo polecam! Aleksandra

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękujemy za słowa uznania :) Polecamy się kolejnym mamom :)

    OdpowiedzUsuń